DIETA REDUKCYJNA W 6 PROSTYCH KROKACH

 

 

1. Obliczamy Podstawową Przemianę Materii (PPM)

 

          Podstawowa Przemiana Materii (PPM) – jest to najniższe tempo przemiany materii zachodzące w organizmie człowieka które jest niezbędne do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych.

 

Do obliczenia PPM potrzebujemy:
- Wagę w kilogramach
- Wzrost w centymetrach
- Wiek

 

1 krok

 


2. Obliczamy Całkowitą Przemianę Materii (CPM)

 

          Całkowita Przemiana Materii (CPM) jest to Podstawowa Przemiana Materii powiększona o sumę wszystkich wydatków energetycznych ponoszonych podczas aktywności fizycznej.

 

2 krok

 


3. Obliczamy Poziom Tkanki Tłuszczowej (BF %)

 

          Do tego celu wykorzystujemy dane podane wcześniej plus

- Obwód pasa/talii w centymetrach

 

3 krok

 

 

Sylwetka w zależności od poziomu tkanki tłuszczowej:

 

BF

 


4. Obliczamy Limit Energii Jaki Możemy Uzyskać Z Tkanki Tłuszczowej

 

          Limit Energii jaki możemy uzyskać z tkanki tłuszczowej jest stały (Co zostało potwierdzone badaniami). Mówi o tym ile energii w ciągu doby możemy uzyskać z kilograma tkanki tłuszczowej. Wynika z tego że osoby z większa zawartością tkanki tłuszczowej mogą zrzucić tkankę tłuszczową szybciej niż osoby posiadające mniejszą jej ilość. Znając wagę naszej tkanki tłuszczowej w łatwy sposób możemy wyliczyć ilość energii jaką możemy uzyskać z tkanki tłuszczowej dziennie oraz tygodniowo co w przeliczeniu da nam maksymalną ilość tkanki tłuszczowej jaką możemy zrzucić tygodniowo.

 

4 krok

 


5. Ustalamy Dietę Redukcyjną

 

          Znając maksymalną ilość tkanki tłuszczowej jaką możemy zrzucić tygodniowo wybieramy wartość poniżej wartości maksymalnej zwracając uwagę na ilość kalorii o jaką będziemy musieli zmniejszyć Całkowitą Przemianę Materii (Wyliczoną w Kroku 2) aby uzyskać zamierzone efekty.

 

5 krok

 


6. Gotowa Dieta Redukcyjna

 

          Po uwzględnieniu wszystkich powyższych wyliczeń otrzymujemy Dietę Redukcyjną.

 

6 krok

 

          Teraz pozostaje tylko ułożyć dietę wspomagając się KALKULATOREM KALORII lub PLANEREM POSIŁKÓW i po miesiącu sprawdzić rezultaty.